CAMİLERİMİZ

ALİYENLER CAMİİ

Şeyh Ulema Recep Ağa Mahallesi Şubat Sokakta bulunan bu taşınmazı 1977 yılında Ali Güler bağışlamıştır. Bağışlanan bu taşınmaza Cami, Kur’an Kursu ve Cami Lojmanı yaptıralarak Aliyenler Cami olarak Karatay Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

BAĞIŞLAYAN CAMİİ

Gazanfer Mahallesi Dr. Ahmet Özcan Caddesinde bulunan bu taşınmaz 1977 yılında Ahmet Özselçuk tarafından bağışlanmıştır. Taşınmazın üzerinde Cami, Lojman ve dükkanlar vardır. Lojman ve dükkanların gelirleri cami ihtiyaçları için sarfedilmektedir. Bağışlayan cami Meram Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

KÖMÜRCÜZADE CAMİİ

Hacı İsa Efendi Mahallesi Çakılharmanlar Caddesinde bulunan bu taşınmazı 1978 yılında Haydar Öztuzcu ve Naciye Öztuzcu bağışlamıştır. Bu taşınmazda Kömürcüzade Cami ve aynı isimde Caminin altında Kur’an Kursu mevcuttur. Bahçesinde lojman ve dükkan vardır. Dükkanın geliri Caminin ihtiyaçları için sarfedilmektedir. Meram Müftlüğü eliyle hizmet vermektedir.

MİMAR SİNAN CAMİİ

Alavardı Mahallesi Eski Beyşehir Caddesinde bulunan bu taşınmazı Ali Gündemin tarafından Hayra Hizmet Vakfına 1978 yılında verilmiştir. Taşınmazda Cami, Kur’an Kursu ve bir ev mevcuttur. Meram Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

HACI NİYAZİ ÖZDEMİR CAMİİ

Mengene Mahallesi Adım Sokakta bulunan bu taşınmaz 1978 yılında Şerife Özdemir tarafından Hayra Hizmet Vakfına verilmiştir. Taşınmazda Hacı Niyazi Özdemir Cami, Ev ve Dükkan mevcuttur. Karatay Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

GUFRANİ CAMİİ

Uluırmak Saka Mahallesi Gufrani Sokakta bulunan bu taşınmaz 1979 yılında Hasibe Kayadelen tarafından Hayra Hizmet Vakfına verilmiştir. Taşınmaz üzerinde Cami ve Ev bulunmaktadır. Caminin genel  durumu iyidir  ama kadrosu yoktur.

HACI OĞLU CAMİİ

Musalla Bağları Mahallesi Düzyazı Sokakta bulunan taşınmazı 1979 yılında Mehmet Malas bağışlamıştır. Taşınmazın üzerinde Hacı Oğlu Cami, Kur’an Kursu ve Ev bulunmaktadır. Herhangi bir geliri yoktur. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

KARAKULAK HACILAR CAMİİ

Karakulak Mahallesi Çancı Caddesinde bulanan taşınmazı 1982 yılında Fatma Kılbay bağışlamıştır. 1983 yılında Mehmet Kılbay tarafından Cami yaptıralmak üzere inşaatı başlanmıştır. Şuanda Hacılar Cami olarak Karatay Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

İMAM GAZALİ CAMİİ

Mehmet Akif Mahallesi Mukaddes Sokakta bulunan taşınmazı 1980 yılında Mehmet Emin Karataş tarafından bağışlanmıştır. Taşınmazın üzerinde İmam Gazali Cami, Gazali Kız Kur’an Kursu ve Cami lojmanı bulunmaktadır. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermekte ve ihtiyaçları Hayra Hizmet Vakfı tarafından karşılanmaktadır.

FARİSİ BAĞDADİ CAMİİ

Yüzüncüyıl Ulaşevler Mahallesinde bulunan taşınmazı 1980 yılında Şerife Ayaz tarafından bağışlanmıştır. Bu taşınmazın üzerine Farisi Bağdadi Cami yapıldı. Caminin altı Kur’an Kursu dur. Bir süre Kurs olarak hizmet verdikten sonra Halk Eğitim merkezi olarak biçki-dikiş kursu olarakta hizmet verdi. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

BEYŞEHİR İRFANİYE CAMİİ

Dalyan Mahallesi Hapishane Caddesi Beyşehir/Konya’da bulunan taşınmazı 1980 yılında Zeliha Başar, İsmail Canlı ve İsmail İstanbullu bağışlamışlardır. Taşınmazın üzerinde Beyşehir İrfaniye Camii, Kur’an Kursu ve Dükkanlar vardır. Elde edilen gelir Camii giderlerine sarfedilmektedir. Beyşehir Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

NUHOĞLU CAMİİ

Sille Ak Mahallesi Erenköy Üstü Davet Sokakta bulunan bu taşınmazı 1986 yılında Sevim Erdinç, Ali Beki Türkoğlu ve Bekir Ortakara tarafından bağışlamışlardır. Taşınmazın üzerinde Nuhoğlu Camii, Cami Lojmanı, Kur’an Kursu ve İki daire bulnmaktadır. Dairelerin geliri Camii giderleri için sarfedilmektedir. Kur’an Kursu hizmet vermektedir. İlaveten Halk eğitim merkezi olarak el sanatları hizmeti de verilmektedir. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

ORAL CAMİİ

Hacı İbalı Mahallesi Kubak Caddesi Büyükkadı Sokakta bulunan taşınmazı 1981 yılında Osman Mantıcı bağışlamıştır. Taşınmazın üzerinde Oral Camii bulunmaktadır. Herhangi bir geliri yoktur. Karatay Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

DEMİRCİLER CAMİİ

Demirciler Sanayi Tepeköy Sokakta bulunan taşınmazı 1979 yılında Mehmet Keçeciler bağışlamıştır. Taşınmaza Demirciler Sanayi Camii İnşa edilmiş 1981 yılında hizmete açılmıştır. Caminin altı gelir sağlayabilmek için dükkan olarak inşa edilmiştir ve 8 adet dükkan bulunmaktadır. Dükkanlardan elde edilen gelir Camii giderleri için sarfedilmektedir. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

ÇINARLAR CAMİİ

Hocalar Köprüsü Mahallesi Selim Sultan Caddesi Mimar Hayrettin Caddesinde Bulunan taşınmazı 1981 yılında Zakire Opruk ve Saime Telci bağışlamışlardır. Taşınmazın üzerinde Çınarlar Cami (Mimar Hayrettin Camii), Camii Lojmanı ve Bir adet dükkan bulunmaktadır. Karatay Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

KAYIMKAYA CAMİİ

Eski Sanayi Çarşısı Kesmetaş Sokakta Bulunan taşınmazı 1986 yılında Hamdi Naci Kayımkaya taraından bağışlanmıştır. Taşınmazın üzerinde KAYIMKAYA Cami ve 4 adet dükkan bulunmaktadır. Dükkanların kira geliri vardır. Kira gelirleri Camii ihtiyaçları için sarfedilmektedir. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

BAĞLARBAŞI CAMİİ

Selahattin Eyyübi Mahallesi Mabed Sokakta bulunan bu taşınmazı S.S Bağlarbaşı Yapı Kooperatifi tarafından Hayra Hizmet Vakfına intikal etmiştir. Taşınmazın üzerinde Bağlarbaşı Camii, Dükkanlar ve Daireler bulunmaktadır. Kira gelirleri Camii giderleri için sarfedilmektedir. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

ÇANCI CAMİİ

Hacı İbalı Mahallesi Çancı Caddesinde bulunan bu taşınmazı 1987 yılında Mehmet Açacak bağışlamıştır. Bu taşınmazın üzerine Mehmet Açacak tarafından Camii inşaa edilmiştir. Camii yi yaptıran kişiye o bölgede Çancı Mehmet denildiği için Çancı Camii olarak isim almıştır. Karatay Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

HİZMET CAMİİ

Ereğli Eti Mahallesi Derviş Okay Sokakta bulunan bu taşınmazı Recep Arlı bağışlamıştır.Bu taşınmazın üzerine Hizmet Camii, Yurt Binası ve Hayra Hizmet Vakfı Ereğli Şubesi İdari Binası 1983 yılında inşa edilmiştir.

HACI AMİL ÖNAL CAMİİ

Karapınar Hankapı Mahallesi Özlü Sokakta bulunan bu taşınmazı 1980 yılında Hasan Hüseyin Bacak bağışlamıştır. Taşınmaz üzerine Hacı Amil Önal Camii ve Yurt Binası Hayra Hizmet Vakfı tarafından İnşaa edilmiştir.