DİĞER VAKIFLARIMIZ

 

1 - DEDEMOĞLU MAHALLE VAKFI

1991 yılında Konya Karatay İlçesi Dedemoğlu mahalle sakinlerinin biraraya gelmesiyle kurulmuştur. Vakfın kuruluş gayeleri içerisinde mahallenin sosyal yapısının güçlendirilmesi, öğrencilere burs ve eğitim yardımı yapılması, mahalle sakinlerinden ihtiyaç sahiplerine yardım yapılması gibi hizmetler vardır.

Dedemoğlu Mahalle Vakfı’nın kuruluşundan bugüne kadar tüzüğü gereği yapılacak faaliyetleri, resmi, idari ve bürokratik hizmetleri, Hayra Hizmet Vakfı başkanlığınca yürütülmektedir. Kurucular Kurulu ve Mütevelli Heyeti Vakfın organlarını oluşturmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde 2446 sicil no ile kayıtlıdır. Merkezi Konya olup halen, Hacı Fettah Mh. Furgan Dede Cd. No:72  Hizmet Han Kat:4 No:401/2  Meram – Konya adresinde Hayra Hizmet Vakfı bünyesinde faaliyetine devam etmektedir.

 

2 - HACI ALİ İKİZOĞLU VAKFI

1970 yılında kurulmuştur. Yetkili Organı Mütevelli Heyetidir. Kurucusu Hacı Ali İkizoğlu kendisinden sonra mütevelli olarak Hayra Hizmet Vakfı'nı belirlemiştir. Kurucusunun vefatından sonra Vakfın tüm faaliyetleri, resmi, idari ve bürokratik hizmetleri, Hayra Hizmet Vakfı başkanlığınca, kuruluş ismi Hacı Ali İkizoğlu Vakfı adı altında yürütülmektedir.

Kurucusunun şartı ve tüzüğü gereği bu vakfın gelirleri, Cemiyeti Hayriye Derneği'ne, Konya Hastaneleri Yardım Derneği’ne, Konya Veremle Savaş Derneği’ne ve Baba Sultan Kur’an Kursu’na aktarılmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde 79 sicil no ile kayıtlıdır. Merkezi Konya olup halen Hacı Fettah Mh. Furgan Dede Cd. No:72  Hizmet Han Kat:4/401 Meram – Konya adresinde  faaliyetine devam etmektedir.

 

3 - BÜYÜKKUMKÖPRÜ VAKFI

1953 yılında Büyükkumköprü Mahallesinde kurulmuştur. Yetkili Organı Mütevelli Heyetidir. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde 686 sicil no ile kayıtlıdır. Ana faaliyet konusu Hasta Mehmet Camii’nin ihtiyaçlarının karşılanması üzerinedir.  Merkezi Konya olup halen Hacı Fettah Mh. Furgan Dede Cd. No:72  Hizmet Han Kat:4/401 Meram – Konya adresinde Hayra Hizmet Vakfı bünyesinde faaliyetine devam etmektedir.

 

4 - AHMET NAS ve MEHMET KAPLAN VAKFI

1977 yılında kurulmuştur. Yetkili Organı Mütevelli Heyetidir. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde 481 sicil no ile kayıtlıdır. Ana faaliyet konusu Piri Mehmet Paşa Camii’nin ihtiyaçları üzerinedir.  Merkezi Konya olup halen Hacı Fettah Mh. Furgan Dede Cd. No:72  Hizmet Han Kat:4/401 Meram – Konya adresinde, Hayra Hizmet Vakfı bünyesinde faaliyetine devam etmektedir.