KUR'AN KURSLARIMIZ

SEYRANTEPE KUR’AN KURSU

Gödene Mahallesi Mavigök Caddesinde bulunan bu taşınmaz Hazineden ihale usulü ile satın alınmıştır. Kur’an Kursu olarak uzun yıllar hizmet vermiştir. Daha sonra bulunduğu bölge halkı tarafından kurulan Seyrantepe Kuran Kursu Vakfı'na süresiz tahsis edilmiştir. 2016 yılında Seyrantepe Vakfı'nın isteği üzerine, kurs için yapılan binalar ve yine bu kurs için Vakfımıza bağışlanmış olan tüm araziler, Seyrantepe Vakfı'na sembolik bir bedelle devredilmiş ve Seyrantepe Kur'an Kursu halen Meram Müftülüğü eliyle hizmet vermeye devam etmektedir.

 

SAATÇİ KUR’AN KURSU

Işıklar Mahallesi Yeğenoğlu Caddesi Oruç Reis Sokakta bulunan taşınmazı 1975 yılında Behiye Saatçi bağışlamıştır. 1976 yılında Hayra Hizmet Vakfı tarafından taşınmaz üzerine 3 derslik Kurs ve 2 daire inaşaa edilmiştir. Dairelerin kira geliri Kurs giderleri için sarfedilmektedir. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

 

BAĞLARBAŞI KUR’AN KURSU

Selahaddin Eyyübi Mahallesinde, Bağlarbaşı Camii bünyesinde bulunmaktadır. Yer olarak 2016 yılında düzenlenmiş ve hizmete açılmıştır. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

 

ALİYENLER KUR’AN KURSU

İşkalaman Recepağa Mahallesi Bakanel Sokakta bulunanan bu taşınmazı 1977 yılında Ali Güler bağışlamıştır. Taşınmazın üzerine Aliyenler Camii, Aliyenler Kız Kur’an Kursu ve Lojmanları bulunuyordu.

Camiinin ve binaların eski olması sebebiyle, 2016 yılında camii ve kursa ait binalar yıkılarak, yeni bir proje ile, daha büyük bir şekilde yeniden inşa edilmiştir. Karatay Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

 

MEHMEDİ VEHBİ KUR’AN KURSU

Mehmet Vehbi Mahallesi Kovanağzı Caddesinde bulunan bu taşınmazı 1977 yılında Mediha Güntikler, İlhan Ketenci, Ali İhsan Ketenci, Ergül İrfan Ketenci ve Hatice Küçükarap bağışlamışlardır. Taşınmaz üzerinde bulunan mesken tadilat edildikten sonra 1. Kat Mehmedi Vahbi Kız Kur’an Kursu, 2. Kat Kiralık daire olmuştur. 2 derslik olan Kur’an Kursunun giderleri Vakfımız tarafından karşılanmaktadır. Meram Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

 

KÖMÜRCÜZADE KUR’AN KURSU

Hacı İsa Efendi Mahallesi Çakılharmanlar Caddesinde bulunan bu taşınmazı 1978 yılında Haydar Öztuzcu ve Naci Öztuzcu bağışlamışlardır. Taşınmazda Kömürcüzade camii ve Caminin altında Kömürcüzade kız Kur’an Kursu bulunmaktadır. Kur’an Kursu 2 dersliktir. İhtiyaçları Vakfımız tarafından temin edilmektedir. Meram Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.           

 

SELMANİ PAK KUR’AN KURSU

Büyükkovanağzı Sarayönü Sokakta bulunan taşınmazı 1979 yılında Şükriye Çelikbaş bağışlamıştır. Taşınmazın üzerinde Selmani Pak Kız Kur’an Kursu bulunmaktadır. Kur’an Kursu 1 dersliktir. Meram Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

 

İMAM GAZALİ KUR’AN KURSU

Mehmet Akif Mahallesi Mukaddes Sokakta bulunan bu taşınmazı 1980 yılında Mehmet Emin Karataş bağışlamıştır. Taşınmazın üzerinden bulunan İmam Gazali camiinin altında bulunan Gazali Kız Kur’an Kursu 2 dersliktir. İhtiyaçları Vakfımız tarafında karşılanmaktadır. Selçuklu Müftülüğü eliyle yürütülmektedir.

 

NUHOĞLU KUR’AN KURSU

Sille Ak Mahallesi Erenköy Üstü Davet Sokakta bulunan bu taşınmazı 1986 yılında Sevim Erdinç, Ali Beki Türkoğlu ve Bekir Ortakara tarafından bağışlamışlardır. Taşınmazın üzerinde Nuhoğlu Camii, Cami Lojmanı, Nuhoğlu Kız Kur’an Kursu ve İki daire bulunmaktadır. Kur’an Kursu 2 dersliktir ve ihtiyaçları Vakfımız tarafından karşılanmaktadır. İlaveten Halk eğitim merkezi olarak el sanatları hizmeti de verilmektedir. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.

 

HACIOĞLU KUR’AN KURSU

Musalla Bağları Mahallesi Düzyazı Sokakta bulunan taşınmazı 1979 yılında Mehmet Malas bağışlamıştır. Taşınmazın üzerinde Hacı Oğlu Cami, Hacı Oğlu Kur’an Kursu ve Ev bulunmaktadır. Hacıoğlu Kur’an Kursu 2 dersliktir.. Selçuklu Müftülüğü eliyle hizmet vermektedir.