EĞİTİM ve KÜLTÜR FAALİYETLERİMİZ

Kur'an-ı Kerim Eğitimlerimiz

Vakıf merkez binamızın 3. katında dershanelerimiz vardır. Kurucu Başkanımız Hasan Hüseyin VAROL Hoca'mızın başlattığı ve uzun yıllar bizzat kıraat, tecvid gibi dersler verdiği Kur'an-ı Kerim eğitimleri devam ettirilmektedir.

Bu eğitimler Hocamızda eğitimini tamamlamış ve İcazet almış hocalarımız tarafından yürütülmektedir. Dershanemizde öğleye kadar erkek öğrenciler ve öğleden sonra bayan öğrenciler eğitim görmektedir.

Dershanemizde halen aylık ve iki aylık farklı gruplar halinde verilen eğitimler şunlardır.

1- Kur'an-ı Kerim Hafızlık Sağlama
2- Tashih-i Huruf (Harflerin Doğru Telaffuzu)
3- Mahrec-i Huruf (Harflerin Ağızdaki Çıkış Yerleri)
4- Tilavet - Farklı Okuma Şekilleri (Kıraat)
5- Ses ve Kullanımı Eğitimleri

 

Kültür Faaliyetlerimiz

Vakfımız, kendi imkanları veya zaman zamanda diğer STK'lar ile müştereken, konferans, panel, sempozyum yarışma vs. gibi kültür programları düzenlemekte ve iştirak etmektedir. Her yıl değişik etkinliklerle kutlanan, Kütüphaneler Haftası, Vakıflar Haftası, Kutlu Doğum Haftası, Hafızlık Merasimleri, Ufuk Turu, Ramazan Programları, Konya STK Platformu Programları ve Dini Günlerde yapılan etkinliklere destek verilmektedir.

Konya'da STK'lar ve resmi kurumlar arasında yapılan her toplantıda vakfımız da temsil edilmektedir.

 

Kütüphanemiz

Vakfımızın en önemli kültür hizmetlerinin başında Hayra Hizmet Vakfı Kütüphanesi gelmektedir. Kütüphanemizle ilgi tüm bilgi ve faaliyetlere, bu sitemizde ayrı bir bölüm hazırlanmıştır. Kütüphanemizin faaliyetlerini o bölümden takip edebilirsiniz.       Kütüphane İçin Tıklayınız !...

 

Yayınlarımız

Vakfımız, basılı, dijital ortamlarda yayınlar yapmaktadır. Yayınlarımız için yine bu sitemizde ayrı bir bölüm hazırlanmıştır. Yayınlarımızı ilgili o bölümden takip edebilirsiniz.     Yayınlarımız İçin Tıklayınız !...